Sporcumuz İsviçre'de Tarih Yazdı


İsviçre'nin Engadin Bölgesinde 9-15 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenen Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası'ndan çok mutlu bir haber aldık.

A Final Koşan ilk Türk

Sporcumuz Orhan Kutlu Dünya Şampiyonaları'nda A Final Koşan ilk türk olarak tarihe geçti. Ulusal ve uluslarası oryantiring camiasında Orhan'la ilgili yüzlerce paylaşım yapıldı. Bu başarısı ile göğsümüzü kabartan sporcumuz başta olmak üzere, antrenörlerimiz Abdullah Özdemir ve Umut Başoğlu'nu tebrik ediyoruz.

Dünya Şampiyonalarında Bir İlk

Daha önce hiçbir sporcumuz herhangi bir Dünya Şampiyonası'nda A Final koşamamış ve bu ülkemizin makus talihini bozacak bir sporcu çıkmamıştı. Onun bu başarıyı kazanacağını belki kimse bilmiyordu ama hem kendisi hem de antrenörleri sabah bu konuyu görüşmüştü. Bugün bizim günümüz diyerek A Final Sonrası herkesi şaşkına çevireceklerini bilerek yarışa odaklandılar. Orhan beklentinin çok üstünde bir yarış koştu ve kendi grubunda 9. olarak yarışı tamamladı. Spikerin çığlık çığlığa anlatımları ile yarışı takip eden Türkiye için güzel haber gelmişti Orhan A Finale kalan ilk türk olmayı başarmıştı.

Orhan Kutlu'nun Yarış Sonrası Düşünceleri; Aslında biz ne yaptıysak sene içinde idmanlarda yaptık. Hem iyi hem kötü zamanımızda birlikteydik. En önemlisi bu işe başlarken birbirimize güvendik ve inandık işte o zaman kazandık. Belki yolda çok sayıda destekçiyle değil ama kaliteli bir ekiple yürüyorum ve mutluyum. Maceramız hep aynı yerde başlayıp yine aynı yerde aynı kişilerle bitiyor. Yarışlar boyunca kulübümün ve antrenörlerimin verdiği destek beni güçlü kıldı ve motive etti. İnşallah daha nice başarıları birlikte göreceğiz. Daha yeni başlıyoruz

Antrenörü Abdullah Özdemir'in Görüşleri; Orhan hiçbir zaman ülkenin kaderini kabullenmedi ve ismini en iyiler arasına yazmak için sürekli olarak çalıştı. Bu yıl başında hedefimiz sporcumuzun orta mesafe yarışlarında A Final'e çıkmasını sağlamaktı ve bunu başardığımız için çok mutluyum. Bu yarış sonrası Türkiye Oryantiring camiasını inanılmaz bir heyecan sardı ve herkes şok oldu. Bu bizim beklediğimiz ve hiç de şaşırmadığımız bir sonuç. Bu ülkemiz adına bir kapı açma girişimidir ve bu kapıdan onu takip edecek onlarca sporcu olacağını düşünüyorum. Tebrikler Orhan Kutlu, Tebrikler Türkiye. Şimdi bu gururu yaşama zamanı.

Sporcumuz Orhan Kutlu ile ilgili onlarca haber yapıldı bunlardan birkaç pasajı aşağıda bulabilirsiniz. Orhan Kutlu: first Turkish athlete in a JWOC A Final Today Orhan Kutlu ran the Middle Distance final, the first Turkish athlete to ever do so in a Junior World Orienteering Championships. After a very clear race he finished 37th, only 4:44 after the winner. Orhan is competing in his third and last JWOC, as he will become a senior next year. Uluslararası Oryantiring Federasyonu, www.iof.org.tr Haber linki için tıklayınız.

JWOC 2016 Middle Qual: Maps and Results Historic: Orhan Kutlu (TUR) finished in 9th spot and takes the first time EVER a spot for Turkey in an A-final. Really strong! World O Haberi, www.worldofo.com Haber linki için tıklayınız. Thor Nörskov'dan Tebrik A year ago Orhan Kutlu wrote me and asked for advice. We've talked a lot and with a dedication like the one Orhan has it had to pay off at some point. As the first turkish runner ever he got to the A-final (with a 9th place in the qual) in the JWOC middle.

#orhankutlu #kuzeygeyiklerikoşuyor #oryantiringakademi #KuzeyGeyikleriDSK

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

SOSYAL MEDYADA BİZ

 

#KuzeyGeyikleri
#KuzeyGeyikleriDSK
#GeyikYuvasi

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Google+ Icon
  • Instagram Basic Black

Sponsored by

ORYANTİRİNG AKADEMİ

www.oryantiringakademi.com

ADRES

 

Hasanpaşa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, Aliye Kadın İş Hanı, No:186/18 Kadıköy - İSTANBUL