O-Ringen Yarışlarında 3.lük

July 22, 2016

Orhan Kutlu "Çok mutluyum. O-Ringen orta mesafe yarışında H20-Elit kategorisinde 3.oldum, bunun ne anlama geldiğini yarışları takip edenler ve daha önce bu yarışa katılanlar anlayabilir sanırım. Herkese çok teşekkürler."

 

Dünyanın en geniş katılımlı oryantiring yarışı olan O-Ringen her yıl İsveç`in ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Neredeyse her ülkeden katılımcının olduğu etkinlik yıllardır en çok takip edilen yarışlardan biri olma özelliği de taşıyor. Bu yıl yaklaşık 20000 katılımcının olduğu yarış Salen bölgesinde yapılmaya devam ediyor. 5 etaptan oluşan yarışın üçüncü günü bugün ki orta mesafe yarışı ile tamamlandı.

 

Orhan Kutlu Dünya'nın En Büyük Yarışında 3. oldu

Türkiye Oryantiring Federasyonu desteğiyle katıldığı O-Ringen yarışlarında bugün yapılan orta mesafe yarışında üçüncü olmayı başardı. Bu yarışta daha önce hiçbir sporcumuz ilk 20'ye bile girememişti. Sporcumuz derecesi ile yine tarihe geçti.

 

Genç Elite Erkekler kategorisinde 120 sporcunun yarıştığı orta mesafe etabında 24dk 51sn lik derecesiyle üçüncü olmayı başardı. Yalnızca en iyilerin yarıştığı kategoride bu derece ülkemiz adına son yıllardaki en önemli başarılardan biri.

 

Sporcumuz Orhan,son iki yıldır Türkiye Gençler Şampiyonluğunu farkla kazanıyor. İki hafta önce gerçekleştirilen Dünya Gençler Şampiyonasın`da A finale çıkan ilk türk sporcu olmuştu. Antrenörü Abdullah Özdemir,hedeflerinin Orhan`ı Dünya Şampiyonu yapmak olduğunu ve çalışmaların durmadan devam ettiğini belirtti.
 


Başarı ile ilgili Gençlik ve SPpor Bakanlığı Sitesinde ve Sosyal Medya Hesaplarında Haber Paylaşıldı.


ORYANTİRİNG’TE ORHAN KUTLU DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Dünya'nın en geniş katılımlı oryantiring yarışı olan O-Ringen müsabakalarında Orhan Kutlu, Genç Elite Erkekler Kategorisi'nde bronz madalyanın sahibi oldu.


Gençlik Spor Bakanlığı,  Haberin tamamı için bağlantıyı tıklayınız.

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Kyzikos Ultra - Apostol Koşusu

October 7, 2019

1/10
Please reload

Son Paylaşımlar

September 16, 2018

August 30, 2018

June 26, 2018

March 4, 2018

Please reload

Arşiv