Geyik Koşuları 2016 2. Ayak

Geyik Koşuları patika serisinde her zamanki gibi 24 Temmuz 2016 pazar günü de yerimizi aldık. Takımımızın tamamı bu yarışta 14kmlik parkurda yer aldı. Bu yarışta ilk defa boy gösteren genç sporcularımız Mücahit Özkaya ve Samet Köşşek başarıları ile kulübümüzü onurlandırdı.

Mücahit Genel Sıralamayı ikinci sırada tamamladı

Yarışma ilk defa öğleden sonra yapıldı ve sıcak işleri daha da zorlaştırmıştı. Yarışı daha önce ön sırada tamamlayan birçok sporcu yarışı oldukça zorlanarak tamamladı. İlk defa katılmasına rağmen iyi bir yarış ortaya koyan Mücahit 61dk 25snlik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Bu büyük başarı nedeniyle sporcumuzu tebrik ediyoruz.

Samet Parkurdan çıkmasına rağmen kategorisinde üçüncü oldu

Sıcakların çok etkili olduğu yarışa iyi başlayan sporcumuz yarışın 3 ila 4 km arasında parkurun dışına çıktı. Bir süre yanlış yoldan devam ettikten sonra geri dönen ve epey süre kaybeden Samet ona rağmen 70dk 38snlik derecesi ile yaş kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu.

28k yerine 14k koşan Abdullah kategorisinin 9.su Sakatlığı nedeniyle olağan olarak koştuğu 28kmlik parkur yerine bu sefer 14km koşan Abdullah Özdemir 76 dakika 58 saniyelik süre ile kategorisinde 9. oldu. Sporcumuz daha önceki iki yarışta da 28km koşmasına rağmen bu yarıştaki derecesinden daha iyi bir performans göstermişti. Sakatlıktan yeni çıkan Abdullah yarışta dikkatli ve temkinli bir yarışı geride bıraktı.

Gizem standartını korudu

Daha önce bu yarıştaki derecelerine benzer bir şekilde tamamlayan sporcumuz güçlü bir şekilde yarışı geride bıraktı. 102 dakika 56 saniyede tamamladığı yarışta kategorisinde 11. kadınlar sıralamasında ise 56 sporcu arasında 18. olmayı başardı. Gelecek yarış için Gizem'in hedefi 95 dakikanın altında bir yarış tamamlamak. Ramazan ilk defa Patika Koşusu'nda yer aldı

Sporcumuz Ramazan Çakır ilk defa bir patika yarışına ve ilk defa bu mesafede bir yarışa katıldı. Temkinli bir şekilde yarışı tamamlayan sporcumuz 98 dakika 51 saniyelik bitirme süresi ile iyi bir sonuç elde etti. Başlangıç için iyi bir süre ve bir sonraki yarışlarda bu dereyi geliştirmeyi amaçlayacağız.

Müjde yarışı yarıda bıraktı

Sıcak ve zorlu parkur nedeni ile birçok sporcu yarışı bırakmak zorunda kaldı. Sporcularımızdan Müjde 14km parkura iyi bir başlangıç yapmasına rağmen 4.km'de mide ağrısı nedeniyle yarışı bıraktı. Yarış koşmak oldukça önemlidir ama sağlıklı bir şekilde koşmak daha önemlidir. Bir sonraki yarışta iyi bir sonuçla parkuru tamamlamasını bekliyoruz.

Detaylı bilgi ve sonuç için www.geyikkosulari.com

#patikakoşusu #oryantiringakademi #kuzeygeyiklerikoşuyor #KuzeyGeyikleriDSK #kuzeygeyikleri

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

SOSYAL MEDYADA BİZ

 

#KuzeyGeyikleri
#KuzeyGeyikleriDSK
#GeyikYuvasi

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Google+ Icon
  • Instagram Basic Black

Sponsored by

ORYANTİRİNG AKADEMİ

www.oryantiringakademi.com

ADRES

 

Hasanpaşa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, Aliye Kadın İş Hanı, No:186/18 Kadıköy - İSTANBUL