Furkan Topral - Kocaeli Yarış Raporu

Bu kademeye büyük umutlarla gelmedim amacım sadece yerimi korumaktı çünkü henüz teknik ve fiziksel olarak zirvemde değildim ve kademenin de çok iyi haritalarının olmayacağını önceden tahmin edebildim o yüzden beklentimi yükseltmedim ve öyle de oldu.

26 Mart 2017, Uzun Mesafe 6.lık

27 Mart 2017, Sürat 4.lük

Birinci gün uzun mesafe yarışı vardı bir gün öncesinden bazı teknik aksaklıklar nedeniyle kalacağımız yere geç geldik o yüzden yarış havasına tam olarak giremedim ve kendimi yarışa odaklayamadım. Yarış sabahı iyi kahvaltı yapmak zorundaydım çünkü çıkış saatim geçti bununla birlikte yanıma yarış yerinde atıştırabileceğim yiyecekler de aldım. Yarış yeri kaldığımız yere yakındı o yüzden uzun bir yol çekmek zorunda kalmadık. Yarış yerine ulaşıp çadırımızı kurduk benim çıkış saatim geç olduğu için çadırın içine geçip uyumaya çalıştım ama olmadı çünkü yarış heyecanı ağır basıyordu ayrıca insanlar yarışı bitirip arazi hakkında görüşlerini de söylemeye başlayınca arazi konusunda haksız olmadığımı anladım. Antrenman parkurunda da bunu gördüm yarış benim için zor olacaktı çünkü ben daha çok koşulabilirliği yüksek arazileri seviyorum. Isınmaya 30 dk kala başladım 15 dk koşup drill ve artırmalar yaparak kendimi hazırladım. Çıkış koridorunda normalden daha sakindim. Yarış başladığında aslında neler yapmam gerektiğini biliyordum koşulabilir rotalar seç ama bunu 3. hedefte yapamadım ve yaklaşık 3 dk kaybettim ondan sonra büyük bir hata yapmasam da yönelme hataları ve yanlış rota tercihleriyle 10 dk dan fazla hatayla yarışı tamamladım. O gün ki sıralamam 6.lıktı bu çok tatmin etmese de yerimi korumak adına önemli bir adımdı ama gerçekten oryantiring adına hiç zevk almadım. Tekniğin çok fazla olmadığı sadece yeşil koşmayı zorlaştırdığı bir parkurdu böyle arazileri teknik olarak nitelendirmeleri çok ilginç çünkü dünyada artık bu iş daha çok koşulabilirliği artırmaya ve izletilmeye yönelik yapılıyor bizde ise daha az koşulabilirlik.

İkinci gün sürat yarışı vardı aslında bu yarış beni diğer mesafelere göre daha tedirgin eder çünkü bu mesafe de çok fazla harita antrenmanı yapmadım ama yine de iyi bir yarış çıkarabileceğime inanıyordum. Çıkış sürem erken olduğu için karantina alanına girer girmez hazırlanıp ısınmaya başladım gerçekten iyi ısınma yapıp kendimi mental ve fiziksel olarak iyi hazırladım. Yarıştan önceki hazırlıklarıma göre basit bir arazi olacağını biliyordum. Araziye başladığımda bunu bir kez daha anladım ve 30 sn lik hatayla 14.59 luk dereceyle yarışı tamamladım ve yarıştan sonra bir gerçeği daha anladım mesafeler çizgi üzerinde hesaplanmıştı normalde sürat yarışlarında optimal rotadan hesaplanır. Bu yarış sonucunda 4. oldum sürat yarışı için iyi bir derece oldu ve yarışı kendim için iyi sayılabilecek sonuçlarla tamamladım artık 2 kademe yarışı kaldı daha çok çalışmalıyız ve bunun yanında LYS gibi bir yarışı da beraberinde götürmeye çalışıyoruz.

#FurkanTopal #oryantiring #türkiyeoryantiring #kuzeygeyikleri #KuzeyGeyikleriDSK #oryantiringhaber

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

SOSYAL MEDYADA BİZ

 

#KuzeyGeyikleri
#KuzeyGeyikleriDSK
#GeyikYuvasi

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Google+ Icon
  • Instagram Basic Black

Sponsored by

ORYANTİRİNG AKADEMİ

www.oryantiringakademi.com

ADRES

 

Hasanpaşa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, Aliye Kadın İş Hanı, No:186/18 Kadıköy - İSTANBUL