EYOC 2017 - Uzun Mesafe

Bu şampiyonada başarı hedefleyen takımların neredeyse tamamı yakın dönemde şampiyonaya ya ev sahipliği yaptı ya da yapacak. Ülke milli takımlarını EYOC başarısı için hazırlayan takımlar öncelikli olarak organizasyona ev sahipliği yaparak başlıyor. Örneğin bölgesel rakibimiz Bulgaristan gelecek yıl gerçekleştirilecek organizasyonu hızlı davranarak kazandı. 2019 için yoğun bir çekişme var aralarında Türkiye’nin de olduğu tam 6 ülke başvuru yaptı. Diğer ülkeler ise şu şekilde; Macaristan, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan ve Belarus.

Dün gerçekleştirilen yarışta Macaristan sporcularının 7’si kategorilerinde ilk 10’da yer almış. Bu da bu yarışa nasıl hazırlandıklarını gösteriyor. Sadece bu yarışa değil aslında gelecek yıl JWOC için de benzer bir çalışma yapılmış oluyor. Gelecek yıl JWOC Macaristan’da düzenlenecek. Bu yıl EYOC’un ilk 10 sıralamasında yer alan bazı sporcular da kendi evlerinde JWOC koşacak.

Ev sahibi olmak neyi değiştirir? Örneğin 2019 EYOC ülkemizde olursa şimdiden iki yıl sonra o yarışta koşabilecek sporcuları hedef doğrultusunda çalıştırmaya başlayabiliriz. Ülkemizde yapılacağı için arazi şartları sporcularımızın alışık olduğu teknik olur ve bu da başarıyı kolaylaştırır. Hedef doğrultusunda çalışmak hem sporcular hem de kulüpler için daha sonraki şampiyonalar için çalışmayı da getirir. Umarım ülke olarak bu yarışa ev sahipliği yaparız ve EYOC artık sadece katıldığımız değil, hedef yarışımız olur. Geleceği yeterince konuştuk bugün ki yarışa geçelim.

Dün gerçekleştirilen Sprint yarışları sonrasında ikinci gün Uzun Mesafe Yarışı gerçekleşiyor. Teknik olarak zorlu bir arazide gerçekleşecek olan yarışta beklentilerimiz düne göre daha yüksek. Bunun nedeni aslında ülke olarak uzun mesafe sonuçlarımızın genel olarak daha iyi olması. Dün paylaştığım sıralamalarda fark ettiğiniz gibi şu ana kadar derecelerimiz çok iyi değil. Sprint yarışlarında ilk 60 arasında yer alan sporcu sayısı on iken uzun mesafe de ilk 60 aralığında on beş derecemiz var.

Uzun mesafe yarışında aynı zamanda şampiyonadaki en iyi derecemiz olan 18.liği kulüp sporcumuz Mücahit Özkaya geçen yıl elde etti. Bu sonuç aynı zamanda EYOC, JWOC, WOC gibi önemli yarışlar arasında ilk 20’de ilk ve tek derecemiz. Uzun mesafede ikinci ve üçüncü iyi derece 2014 yılı W16 kategorisine ait. Oklubalı SK sporcusu Elif Gökçe Avcı 27.lik ve Balıkesir GSK sporcusu Zeynep Ocak 32.lik ile en iyi derecelerin sahibi. Umarım bugün koşacak sporcularımız güzel sonuçlar alacak ve derecelerimize katkı göstererek ülkemizin sıralamasını iyileştirecekler.

En İyi Uzun Mesafe Dereceleri 18. Mücahit Özkaya / M18 / 2016 27. Elif Gökçe Avcı / W16 / 2014 32. Zeynep Ocak / W16 / 2014

Bugün yarışta koşacak en tecrübeli sporculardan biri olan Samet Köşşek M16 kategorisinin en iyi derecesinin sahibi. Umuyoruz ki takım arkadaşına ait olan M18 kategorisi en iyi derecesini geliştirerek rekor kıracak. Şampiyonada ilk günün heyecanını geri bırakan sporcularımız Ahmet Yasin Temel ve Hami Emircan Aydın için bugün daha iyi sonuçlar bekliyoruz. Her ikisinin de arazi performansı şehir yarışlarına göre çok daha iyi. Her kategori için rekor kırmak oldukça zor ama sporcularımızdan beklentilerimiz yüksek. Bütün milli sporcularımıza başarılar diliyoruz, kalbimiz sizinle.

M16 En İyi Uzun Mesafe Dereceleri 37. Samet Köşşek 2015 64. Talha Günday 2014 65. Talha Günday 2015

W16 En İyi Uzun Mesafe Dereceleri 27. Elif Gökçe Avcı 2014 32. Zeynep Ocak 2014 41. Özge Bozça 2016

M18 En İyi Uzun Mesafe Dereceleri 18. Mücahit Özkaya 2016 48. Samet Köşşek 2016 58. Orhan Kutlu 2014 - Talha Günday 2016

W18 En İyi Uzun Mesafe Dereceleri 40. Elif Gökçe Avcı 2015 42. Ayşe Bozkurt 2014 54. Elif Gökçe Avcı 2016

#eyoc #oryantiringmillitakım #sametköşşek #mücahitözkaya #ahmetyasintemel #millitakım #HamiEmircanAydın #oryantiringhaber #Oryantiring #orienteering #turkishorienteering #kuzeygeyikleri

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

SOSYAL MEDYADA BİZ

 

#KuzeyGeyikleri
#KuzeyGeyikleriDSK
#GeyikYuvasi

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Google+ Icon
  • Instagram Basic Black

Sponsored by

ORYANTİRİNG AKADEMİ

www.oryantiringakademi.com

ADRES

 

Hasanpaşa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, Aliye Kadın İş Hanı, No:186/18 Kadıköy - İSTANBUL